Отборът на Нефтохимик 2010 (Бургас) постигна трета поредна победа в Националната баскетболна лига. Възпитаничките на Петко Маринова спечелиха домакинството си на шампиона Дунав 8806 (Русе) със 79:69 (27:24, 18:20, 17:14, 17:11) точки.

Вицешампионките водеха в резултата до третата част, когато баскетболистките на Георги Божков стигнаха до обрат – 56:52. В последната четвърт състезателките на Нефтохимик поведоха с 11 точки - 79:68, което беше и най-голямата разлика в мача.

Шест баскетболисти на домакините завършиха с двуцифрен точков актив, но най-полезни бяха Тани Робинсън със 17 точки и Ашли Гейл с 16 точки и 15 борби.

За гостите от Русе с по 17 точки се отличиха Аманда Джонсън и Кристина Сантяго, а 15 точки добави Мерике Андерсон.

В другата среща от днес Хасково 2012 загуби от гостуващия Берое (Стара Загора) с 60:73 (25:31, 19:23, 9:8, 7:11) точки.

След този успех възпитаничките на Албена Бачкова се изкачиха на второ място в класирането с 5 точки. Лидер е Нефхотимик 2010 с 6 точки.

Старозагорки поведоха още в началото на мача, а в третата част аванса им достигна 13 точки - 52:39. До края на двубоя те задържаха преднината си.

Радостина Димитрова изигра силен мач за победителките и завърши с 27 точки, 6 борби и 4 асистенции. 20 точки и 13 борби добави Деляна Коева, а с 12 точки се отчете Ралица Нанева. За Хасково 2012 с 26 точки и 7 борби завърши Джесика Кох.