Нефтохимик 2010 продължава да е единственият отбор без загуба в женската НБЛ. Днес тимът записа четвъртия си пореден успех, като той дойде при гостуването на Левски с резултат 91:82. Така вицешампионките вече са с баланс 4-0, докато "сините" имат 3-2. Нефтохимик дръпна през първото полувреме, а през второто поддържаше преднината си.

Пет баскетболистки на победителките завършиха с двуцифрен актив. 25 точки и 14 борби записа Каролин Дейвис, Мария Желязкова добави 19 точки плюс 6 асистенции и 5 борби, а 15 и 7 асистенции регистрира Лорън Бел.

За Левски Шарел Алън отбеляза 33 точки и подаде 6 асистенции, а с 16 точки се включи Христина Иванова.

В следващия кръг Нефтохимик 2010 посреща Дунав 8806 в дербито на женското първенство за последните няколко години, а Левски гостува на Хасково 2012.

Другите две срещи от кръга са в неделя - Рилски спортист - Монтана и Дунав - Берое.