Нефтохимик 2010 победи Рилски спортист като гост с резултат 71-57. Така баскетболистките на Петко Маринов си върнаха на съперника за загубата в предишното си гостуване в Самоков с 60-64 на 23-ти ноември. След края на третия етап от първенството бургазлийки делят второто място във временното класиране с Дунав 8806, като и двата отбора имат по 12 победи и 6 загуби, а самоковки са шести с 5-13. В следващия кръг Нефтохимик гостува на Монтана 2003, а Рилски посреща Хасково.

Баскетболистките на Иван Лепичев започнаха мача със силна серия от 10-3 и водиха през цялата първа четвърт, като това продължи до средата на втория период, когато Нефтохимик изравни за 30-30. Самоковки отново поведоха с минимална преднина и на почивката резултатът беше 39-37. След като гостите изравниха още няколко пъти, Рилски отново успяваше да поведе, но две минути преди края на третия период Нефтохимик взе водачеството и не погледна назад до края. Серия от 9-0 в началото на последните 10 минути бе повратният момент в мача, давайки преднина от 13 точки на вицешампионките, които запазиха комфортен аванс до края.

Победителките имаха предимство в борбата под коша – 52-38, както и в стрелбата общо от игра – 37% срещу 32%. Те отнеха 12 срещу 5 топки и предизвикаха съперника си да извърши с 3 грешки повече.

Най-резултатни с по 14 точки за победителките бяха Секуина Томас (8 борби) и Анета Митева. Глория Браун пък се включи с дабъл дабъл от 13 точки и 20 борби.

За Рилски спортист Наталия Топалова вкара 18 точки и хвана 13 борби, а Стефка Митева добави 15 плюс 8, пише bgbasket.com.