Носителят на Купата на България Нефтохимик 2010 Бургас се класира за финала на Националната баскетболна лига за жени.

Възпитаничките на Дечо Коешнов победи като гост Монтана 2003 с 87:84 (28:20, 13:24, 21:35, 25:5) точки в третия мач от полуфиналния плейофи и спечелиха серията с 3:0 успеха. В спора за титлата баскетболистките от Бургас ще играят с победителя от серията Дунав (Русе) - Хасково 2012. Дунавки водят с 2:0 победи.

След оспорвано първо полувреме домакините от Монтана поведоха с 19 точки през третата част - 66:47. Нефтохимик отговори със серия от 18:2 в първите осем минути на последната четвърт и намали пасива си на 80:81. След тройка на Драгана Гобелич гостенките поведоха с 85:83 минута преди сирената, с лед това Ивелина Вранчева вкара два от четири наказателни удара.

За победителките Шарел Алън се отличи с 24 точки и 7 борби, 16 точки и 11 борби записа Вера Перостийска, а с 12 точки завърши Драгана Гобелич.

За Монтана 2003 пет баскетболистки завършиха с двуцифрен актив. Най-резултатна с 18 точки беше Даниела Петева, 17 точки добави Радостина Димитрова, а с 14 точки и 13 борби се отчете Кортни Дювър.