Носителят на купата на България Нефтохимик 2010 се наложи над гостуващия Монтана 2003 с в първи мач от полуфиналните плейофи на Националната баскетболна лига за жени. Така бургазлийки поведоха с 1:0 в серията до три победи от пет мача.

След равностойно начало възпитаничките на Дечо Коешинов направиха серия от 10:2 точки, за да поведат с 18:10 и до края не допуснаха обрат. В средата на втората четвърт гостенките стопиха изоставането си до 30:32, но след нови силни минути на Нефтохимик преди почивката домакините се прибраха в съблекалнята на полувремето с аванс от 50:40.

Решаваща за успеха се оказа серия от 10:0 за около две минути и половина в средата на третата част, след която бургазлийки дръпнаха с 62:49. В последната четвърт авансът на Нефтохимик на няколко пъти надмина 20 точки, за да се стигне до крайното 93:70. Резервата Драгана Гобелич беше най-резултатна за победителките с 19 точки, а Вера Перостийска се отличи с 15 точки и 9 борби.

Капитанката Ивелина Вранчева допринесе с 14 точки, а Шаръл Алън добави 13 точки и 8 асистенции. За Монтана най-резултатна беше Христина Иванова с 17 точки. Резервата Мария Цанкова вкара 12 точки за Монтана. Втората среща е в петък отново в Бургас.