Българският баскетболист Александър Везенков реализира победния кош за успеха на Олимпиакос над Колосос Родос с 80:79 (23:22, 11:16, 26:25, 20:16) като гост в среща от 17-ия кръг в шампионата на Гърция по баскетбол за мъже. Победата бе 16-а поредна за Везенков и съотборниците му, които остават лидери във временното класиране в първенството, а Колосос допусна осма загуба също от 16 изиграни мача.

Спортист номер 1 на България за 2022 година вкара тройка 12 секунди преди края на мача, осъществявайки обрата в полза на Олимпиакос. Везенков бе най-полезен за победата с 33 точки, от които 7 тройки, 7 борби и 4 асистенции за 35 минути на терена.

Двата състава изиграха оспорван сблъсък, в който домакините водеха пред по-голямата част. На почивката Олимпиакос изоставаше с 34:38, а след третата четвърт с 60:63. Костас Папаниколау добави 14 точки, 3 борби и 4 асистенции за гостите.