Рилски Спортист триумфира в Суперкупата на България, след като успя да победи Балкан със 70:60 точки.

Костадин Андонов
96 снимки

Първата четвърт бе изключително оспорвана, като нито един от двата отбора не успяваше да поведе с повече от три точки. Рилски Спортист демонстрираха добра ефективност при стрелбата от игра - 50%.

Втората част се стигна до сериозен аванс за гостите, след като те поведоха с 24:34. Домакините от Ботевград успяха да съкратят малко аванса на противниците си, като в края на полувремето резултатът бе 34:40 за Рилски спортист.

Третата четвърт гостите отново успяха да отворят сериозна разлика спрямо Балкан. Резултат набъбна до цели 16 точки в полза на Рилски спортист. Балкан съумя и този път да реагира и преди последната четвърт разликата между двата отбора бе само пет точки - 53:58.

През последната част и двата отбора не стреляха добре, като се движеха около 20-те процента . Все пак, Рилски Спортист успя да триумфира със 70:60 точки. Най-резултатен за тях бе Чавдар Костов, реализирайки 18 точки. За Балкан Павлин Иванов вкара 14.