Отборът на Рилски спортист продължава да трупа победи в родния баскетболен елит. Възпитаниците на старши треньора Людмил Хаджисотиров постигнаха 11-ия си пореден успех в шампионата, след като отблъснаха Левски с 89:73 (26:25, 18:19, 16:16, 27:12) в много равностоен сблъсък от 12-ия кръг на НБЛ. През първите 30 минути игра разликата нито веднъж не прескочи шест точки в полза на някой от двата отбора, като едва в последната четвърт самоковци успяха да пречупят съпротивата на "сините" и да прекъснат серията им от седем поредни победи.Двата състава изиграха много оспорван сблъсък, който се реши в последната четвърт. Домакините в „Арена Самоков“ имаха точка аванс след първите 10 минути игра, а почивката резултатът бе равен – 44:44.

Баскетболистите на Левски започнаха силно второто полувреме и за 2 минути и половина поведоха с 6 точки при 52:46, но Рилски спортист навакса изоставането си и изравни за 60:60 преди четвъртия период. До средата на последната част самоковци овладяха инициативата в мача и дръпнаха с 8 точки при 75:67. Те продължиха да увеличават аванса си, който достигна 16 точки по-малко от 2 минути преди края при 85:69.

Александър Янев и Димаджио Уигинс реализираха по 18 точки за успеха на Рилски спортист, като вторият добави и 10 борби. Деян Карамфилов се отчете с 11 точки, 5 борби и 13 асистенции за 36 минути на терена. Заради контузия двубоя пропусна гардът Брандън Рандълф.

За Левски Лъчезар Димитров бе най-резултатен с 16 точки, 4 борби и 4 асистенции, докато Алън Арнет завърши с 15 точки и 4 борби. Златин Георгиев се включи с 14 точки, 4 борби и 4 асистенции, а натрупалият бързо лични нарушения Джон Флорвиъс се отчете с 9 точки и 3 борби.

В следващия кръг от НБЛ тимът на Левски ще приеме Спартак Плевен в София на 26 декември, а два дни по-късно Рилски спортист ще гостува на Балкан в Ботевград.