Отборът на Рилски спортист победи Черноморец с 80:78 (20:25, 18:18, 17:16, 25:19) като домакин в мач от 23-я кръг (първа шестица) в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Успехът бе втори пореден и общо 18-и от началото на сезона за Рилски спортист, който се върна на второто място във временното класиране. Черноморец остава лидер в подреждането, но прекъсна серията си от четири победи и претърпя общо четвърта загуба.

Двата състава изиграха много интересен и оспорван двубой, в който гостите по-често имаха предимство, а още във втората четвърт записаха най-голямата си преднина в мача от 17 точки. Баскетболистите на Черноморец водеха с 25:20 след първата част и започнаха отлично втората, запазвайки аванса си до почивката - 43:38. Последва равностойна трета четвърт, след която Рилски спортист изоставаше с 55:59.

Успешна стрелба от далечна дистанция на Травис Макконико даде преднина от 76:71 за Черноморец при оставащи по-малко от три минути в срещата. С добри изяви на Алън Арнет и Чавдар Костов обаче домакините обърнаха до 78:76 при оставащи 57 секунди. Макконико вкара на два пъти от наказателната линия, за да изравни, но Майкълин Скот бе точен за 80:78 три секунди преди края и донесе победата на Рилски спортист.

Най-резултатен за тима от Самоков бе Чавдар Костов с 25 точки и 3 борби, Джон Флорвиъс допринесе с 11 точки и 8 борби, а Алекс Симеонов завърши с 10 точки и 7 борби.

За Черноморец Травис Макконико отбеляза 23 точки, 6 борби и 6 асистенции, а Алекс Уандие се включи с 16 точки и 3 борби.

В следващия кръг на 6 март Рилски спортист приема ЦСКА в Самоков, а Черноморец ще гостува на Черно море Тича във Варна./ БТА