Рилски спортист постигна осма поредна победа в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Съставът от Самоков победи Спартак Плевен със 104:79 (31:20, 26:17, 24:21, 23:20) като гост в среща от деветия кръг и продължава без поражение от началото на сезона в челото на класирането. Плевенчани допуснаха втора загуба от девет изиграни мача, като заемат втората позиция.

Гостите от Рилски спортист държаха инициативата през цялото време, натрупаха аванс от 11 точки след първата четвърт при 31:20, а на почивката дръпнаха с 20 точки – 57:37. В началото на второто полувреме домакините изравниха играта, но не успяха да намалят съществено пасива си. Преди финалните 10 минути изоставаха с 58:81, а най-голямата разлика в двубоя достигна 30 точки в полза на гостите.

Брандън Рандълф повече съотборниците си към успеха с 22 точки, 5 борби и 3 асистенции. Димаджио Уигинс добави 17 точки и 5 борби, а Евън Бати – 16 точки и 3 борби. Чавдар Костов завърши с 13 точки, 6 борби и 4 асистенции за Рилски спортист.

За Спартак Плевен Евгени Хаджирусев се отличи с 18 точки, 3 борби и 3 асистенции, а с 13 точки и 7 борби се включи Цветомир Чернокожев.

Шампионът Балкан записа шеста поредна победа в НБЛ при гостуването си на Шумен с 88:63 (24:14, 14:25, 25:12, 25:12). Балкан, който бе воден от треньора Преслав Пешев след раздялата с Тони Дечев в началото на седмицата, държи третото място във временното подреждане с актив 6-2, докато съставът на Шумен е девети с 2 победи и вече 6 поражения.

Ботевградчани започнаха по-добре и поведоха с 24:14 след първата част, но до почивката домакините наваксаха и дори взеха точка аванс – 38:38. През второто полувреме обаче гостите доминираха и след 30 минути игра вече водеха с 63:51. Те спечелиха борбата под двата коша, направиха по-малко грешки от противника и се възползваха от по-точната си стрелба от дистанция.

Христо Захариев бе най-резултатен за Балкан с 22 точки и 9 борби, а с 21 точки и 7 борби се отчете Николаос Дипларос.

Николай Георгиев завърши със 17 точки и 2 борби за Шумен.

Рилски спортист ще приеме отбора на Шумен в следващия десети кръг на 11 декември, а след това отново Самоков на 14 декември ще посрещне Ямбол в отложения си двубой от осмия кръг. Спартак Плевен почива, а шампионът Балкан ще бъде домакин на Академик Пловдив на 10 декември.