Рилски спортист победи гостуващия Балкан Ботевград със 78:74 (19:18, 17:27, 26:22, 16:7) в дербито на 24-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Така три кръга преди края на редовния сезон възпитаниците на Людмил Хаджисотиров си гарантираха първото място. Отборът от Самоков е начело в класирането с 22 победи от 24 мача, а Балкан е втори с 18-6.

Гостите може да съжаляват, защото водеха през големи периоди от двубоя. На почивката те имаха аванс от 45:36. Слаба последна четвърт обаче ги лиши от успеха.  Балкан поведе със 74:65 6:20 минути преди сирената, след което до края не отбеляза кош, а домакините направиха серия от 13:0 и стигнаха до обрат и до крайната победа.

Павлин Иванов беше в основата на обрата за домакините. Той наниза 21 точки, като добави 5 борби и 4 асистенции. С 15 точки се отличи Брендън Браун, а 14 вкара Алекс Симеонов.

Амад Рори беше най-резултатен за Балкан с 21 точки, 18 вкара Дерик Маркс, а с 16 точки и 6 борби завърши Димитър Димитров.

В четвъртък, 14 април, Балкан гостува в Косово на Сигал Прищична за първия четвъртфинал от Деласпорт Балканска лига. В НБЛ Балкан ще излезе срещу друг силен съперник - Черноморец. Рилски спортист пък гостува на Черно море Тича.

Академик (Пловдив) надделя над гостуващия Черно море Тича (Варна) с 89:85 (15:24, 27:16, 29:23, 18:22).

Най-резултатен за Академик беше Дайшон Найт с 32 точки, 16 добави Николай Николов, а с 10 точки се отчете Николай Титков.

За Черно море Цветомир Куртев реализира 20 точки.

Следващият мач на Академик е на 16 април - домакинство на Ямбол.