Рилски спортист нанесе първа загуба за сезона на Черноморец, след като го надигра с 69:67 (24:6, 14:14, 12:26, 19:21) като домакин в Самоков в двубой от 13-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Победата бе втора поредна и общо осма за Рилски спортист, а бургазлии приключиха серията си от 12 успеха.

Домакините започнаха много силно и възползвайки се от многото пропуски на съперника постепенно се откъснаха с 24:6 след 10 минути игра. В състава на самоковци бяха и новите попълнения Алън Арнет и Джон Флорвиъс. Баскетболистите на Рилски спортист увеличиха преднината си до 22 точки във втората четвърт, а на почивката водеха с 38:20. Последва по-добра трета част за Черноморец, който се хвърли да намали пасива си и се доближи на 4 точки от противника преди четвъртия период – 50:46.

Силен финален щурм и точни стрелби на Христо Захариев и Травис Макконико доведоха до равенство 67:67 при оставащи 19 секунди в мача. Домакините отговориха с успешна атака, завършена от Майкълин Скот за 69:67, а Макконико не сполучи при последната стрелба от далечна дистанция.

Именно Майкълин Скот бе най-резултатен за Рилски спортист с 19 точки и 3 асистенции, а по 9 точки вкараха Чавдар Костов, Джон Флорвиъс и Джоузеф Лоусън.

За Черноморец Христо Захариев завърши с 23 точки, 4 борби и 3 асистенции. По 11 точки добавиха Шон Смит и Травис Макконико, а срещата пропусна Тони Троша.