"Всяка една победа е радваща. Направихме добър мач, но с изключение на първите минути, в които играхме доста сковано и напрегнато", заяви старши треньорът на Балкан Петър Златанович, чийто тим се наложи над Черноморец с 87:74 като домакин в Ботевград в първия мач от финалния плейоф в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

lap.bg
10 снимки

"Мисля, че това е в реда на нещата, тъй като ни бе първи мач в тази финална серия пред нашата взискателна публика. Направихме и няколко грешки, като допуснахме Джордан Тъкър да се разиграе. Докато през второто полувреме намерихме сили да го спрем, защото не може един играч за 40 минути да те бие сам. Във всички мачове с тях досега борбите ни бяха почти равни. Тази вечер имаме две повече. Митко Димитров е готов до дотолкова, доколкото да вземем мача. Нека го повтори и всичко ще бъде наред. В съблекалнята казах на момчетата, че е много важно точно да победим. Защото в следващия, отборът на Бургас ще излезе преобразен", коментира още Златанович.