Отборът на Монтана 2003 е новият шампион на България по баскетбол за жени. Възпитаничките на Стефан Михайлов и Славко Димитров победиха Хасково със 74:67 (17:18, 18:18, 25:14, 14:17) точки в четвъртия мач и спечелиха с 3:1 успеха финалната серия. Така монтанки записаха трети дубъл в историята си, след като по-рано през годината триумфира и с Купа България в Стара Загора.

Домакините спечелиха трета титла в историята си след 1995 и 2000 година. Кметът на Монтана Златко Живков лично награди шампионките. Баскетболистките на Хасково 2012 пък получиха сребърните си медали от Елеонора Рангелова, изпълнителен директор на БФБаскетбол. Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, след което гостенките водеха с 36:35. Домакините решиха мача след силна игра в третата част, която спечелиха с 25:14 и до края на мача водеха в резултата.

Шарел Алън беше най-резултатна за победителките с 20 точки. Тя добави и 10 борби за "дабъл-дабъл". По 16 точки реализираха Даниела Петева и Моник Рийд, която взе и 16 борби. За гостите отново много силно се представи Мея Тирера, която завърши с 40 точки, 11 борби и 6 асистенции, а Ралица Нанева се включи с 8 точки и 7 борби.

"Успяхме да се преборим срещу сериозен съперник. Може би на базата на притеснение пропуснахме шансове да решим мача по-рано. Но се борихме 40 минути и заслужено сме шампион", каза старши треньорът на Монтана 2003 Стефан Михайлов след двубоя.

"Въпреки всичко съм много съм доволна от моите момичета. На чужд терен никога не е лесно. Изпуснахме тези финали още у дома. Преболедувахме отсъствието на Галдейра", коментира наставникът на Хасково 2012 Елена Станкова.