Левски победи тима на Шумен с 86:62 (29:18, 19:18, 20:17, 18:9) като гост в мач от 33-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) и завърши на шесто място в редовния сезон с 15 успеха и 15 поражения. „Сините“ ще играят срещу третия ЦСКА в първия кръг на плейофите. Шумен, който остана извън топ 8, приключва сезон 2022/2023 на 11-а позиция с 6 успеха и 24 поражения.

Баскетболистите на Левски не допуснаха изненада при гостуването си на Шумен, повеждайки с 48:36 на почивката, а през второто полувреме контролираха играта. Гостите имаха аванс от 68:53 в края на третата част, а най-голямата разлика достигна 24 точки.

Джон Флорвиъс завърши с 20 точки и 9 борби, а Сергей Павлов оформи „дабъл-дабъл“ с 16 точки и 13 борби. За Шумен Георги Кендеров се отчете с 25 точки, 8 борби и 3 асистенции.