Баскетболният ЦСКА е третият полуфиналист в efbet Купа на България, след като мина през Спартак Плевен с 82:60. В основата на успеха на "червените" бе Таменанг Чо, който се отчете с дабъл-дабъл от 23 точки и 12 борби. Воденият от Росен Барчовски тим ще се изправи на полуфиналите срещу победителя от двойката Балкан – Ямбол.

Първите точки бяха отбелязани от звездата на домакините Таменанг Чо, около две минути след началото на срещата. Веднага след това именно той намери свободния на нулевия ъгъл Мартин Сотиров за тройка за 5:0, преди гардът на плевенчани Семаджей Хейнс-Джоунс да реализира пет поредни точки за равенството.

След това обаче ЦСКА успя да постигне най-голямата разлика до този момент в мача със стрелба с изтегляне на Таменанг Чо секунди преди края на първия период, след който „армейците“ водеха с 24:17.

След малко повече от пет минути игра през втория период ЦСКА за пръв път достигна до двуцифрен аванс, след точна стрелба зад арката на Брандън Йънг при 35:23, което накара старши треньорът на Спартак Любомир Минчев да вземе първото си прекъсване. Плевенчани успяха да намалят пасива си до осем точки минута преди края на втората четвърт след забивка на Садариан Рейнс за 29:37. Спартак успя още да стопи изоставеното си, след като Семаджи Ханс-Джоунс вкара стрелба с изтегляне назад със сирената за 31:37.

start-photo.bg
85 снимки

Съперниците за място на полуфиналите поставиха високорезултатно начало на третата четвърт, като Спартак съумя да намали изоставането си до пет точки при 42:37 на старта на четвъртината. Лидерът на домакините Таменанг Чо обаче отново изригна с две важни отигравания, чрез които разликата отново скочи до девет точки при 46:37.

Две минути преди края на третата четвърт, след тройка на Драган Зекович, отнета топка от страна на Дамян Минков и забивка на Виктор Гергов „армейците“ си осигуриха аванс от 16 точки при 61:45, след което последва прекъсване, поискано от Любомир Минчев. След тройка на Минков и лейъп на Таменанг Чо, ЦСКА постигна най-голямата си преднина от 19 точки в края на третия период при 66:47.

Спартак затегна защитата в първите минути на четвъртата част и успя да реализира серия от 8:2, с която намали пасива си до 13 точки, но след това последваха голям брой неуспешни стрелби от двата отбора. ЦСКА обаче продължи със здравата игра в защита и ограничи Спартак до само 16 точки през последния период.

Освен Чо и неговите 23 точки за ЦСКА, Алекс Симеонов добави още 16 точки и 6 борби. Брандън Йънг пък се разписа с 12 точки и 6 асистенции.

Семаджей Хейнс-Джоунс приключи срещата с 23 точки и 5 асистенции за Спартак. Седариан Рейнс допринесе с още 14 точки и 5 борби.