Черноморец поднесе изненадата на 25-ия кръг в НБЛ, побеждавайки лидера Рилски спортист с 87:72 (22:23, 25:23, 15:11, 25:15) като гост. Поражението е едва второ от началото на сезона за тима от Самоков. Бургазлии, които имат в актива си 14 пореди и 10 загуби, заемат четвъртото място в класирането.

Срещата започна като истинско дерби, а след 10 минути игра разликата беше едва точка в полза на домакините. Драмата на паркета продължи и през втората четвърт, а гостите успяха да обърнат резултата и да се оттеглят на почивката с преднина от 1 точка. След паузата те продължиха да увеличават дистанцията от точки пред съперника си макар и с бавни темпото, докато не се стигна до заключителните 10 минути, в които Черноморец изцяло доминираше на паркета и не даде шанс на момчетата на Людмил Хаджисотиров за връщане в играта.

Георги Боянов завърши с 30 точки за Черноморец, а Джордан Тъкър вкара 20 точки. За Рилски спортист Брандън Рандълф реализира 16 точки.