Един от лидерите на Черноморец Бургас - Христо Захариев, говори след победата над ЦСКА в София с 84:79. Той сподели, че "акулите" са пречупили съперника си през второто полувреме.

"В такъв мач, дори да имаш болежки, ги преодоляваш. Вече съм по-добре и важното е, че съм на терена. Те играха без двамата си основни американци, но ние също имаме контузени и липсващи играчи. Мисля, че ги пречупихме през второто полувреме и успяхме да си вземем борбата. Оттам успяхме да вкараме и лесни точки. Можеше да направим и по-голяма разлика, ако си бяхме вкарали отворените стрелби. Много здрав мач. Играхме много здраво в защита през второто полувреме. Ще се подготвим и ще играем на 100% срещу Академик Пловдив. Ще използваме останалите мачове до края на втората врътка, за да си изчистим грешките. Наближава купа и важни мачове и трябва да сме в оптимална форма за тях", заяви Захариев.