Отборът на ЦСКА се наложи над Черно море Тича с 99:64 (20:17, 24:16, 37:13, 18:18) като домакин в София в първи мач от петия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). "Червените" постигнаха втора поредна и общо четвърта победа от началото на сезона, излизайки начело във временно класиране, докато варненци допуснаха пето поредно поражение и остават без успех от началото на сезона.
След равностойна първа част, завършила с аванс от 20:17 за домакините, те успяха да натрупат по-солиден аванс в края на втората четвърт и на почивката водеха с 44:33.

Последва много резултатна трета част за ЦСКА, която се откъсна с 81:46 преди финалните 10 минути и до края мачът се доиграваше. Най-голямата разлика в срещата достигна 42 точки.

Иван Спиров бе най-резултатен за победата на ЦСКА с 20 точки и 9 борби, а с 16 точки и 9 борби се отчете Александър Радукич. Кейлъб Уесън и Венцислав Петков отбелязаха по 14 точки, като Уесън овладя и 11 борби, а 13 точки и 6 асистенции добави Брандън Йънг. Срещата за "червените" пропуснаха Георги Боянов и Маркъс Хамънд,  но в игра се завърна Венцислав Петков.

За Черно море Тича с 25 точки и 8 борби завърши Ейвърил Ъгба.

В следващия кръг Черно море Тича ще приеме Черноморец на 11 ноември, а два дни по-късно за ЦСКА предстои гостуване на Рилски спортист.