ЦСКА победи убедително Левски с 94:77 (22:21, 25:16, 26:17, 21:23) в първата среща между двата отбора от 1/4-финалите от плейофите на Националната баскетболна лига. Вторият двубой ще се играе на 5 май (петък) в зала „Универсиада“, а ако се стигне до трети, той ще се проведе на 8 май.

Трима футболисти на Левски - Асен Чандъров, Хосе Кордоба и Билал Бари подкрепяха от трибуните баскетболистите в "синьо", но и това не бе достатъчно.

Чандъров, Бари и Кордоба БК ЦСКА - БК Левски

източник: startphoto.bg

След равностойна първа четвърт „червените“ установиха превъзходство в борбата под коша (36-25), бяха по-ефективни при стрелбата и постепенно увеличаваха преднината си до края на мача. На почивката те водеха с 47:37, а след третата част резултатът бе 73:54. Най-голямата разлика достигна 27 точки в последния период.

Таменанг Чо бе най-резултатен за ЦСКА с 21 точки, 4 борби и 5 асистенции, а Брендън Йънг завърши със 17 точки, 3 борби и 12 асистенции. Драган Зекович се включи с 14 точки и 6 борби. За Левски Джон Флорвиъс отбеляза 19 точки и 5 борби, а Николай Михайлов добави 15 точки и 7 борби.