ЦСКА победи Левски с 87:79 като гост и се класира за полуфиналите в плейофите на НБЛ. Срещата се игра в столичната зала "Триадица", а "армейците" спечелиха серията с 2:0.

Двубоят беше изгледан от звездите на футболния отбор на "сините" - Билал Бари, Филип Кръстев, Ноа Сонко Сундберг и Патрик-Габриел Галчев.

startphoto.bg
83 снимки

"Червените" изиграха много силно първо полувреме, след което имаха аванс от 47:33. Възпитаниците на Димитър Ангелов намериха ритъма си през третата четвърт, като успяха да намалят пасива си до 59:66. В последния период ЦСКА отново поведе с двуцифрена разлика, а Левски намали пасива си до 6 точки - 73:79, но за повече нямаше сили.

Най-резултатен за победителите стана Венцислав Петков с 20 точки, а Таменанг Чо се отчете с "дабъл-дабъл" - 16 точки и 10 борби. Андрей Иванов също реализира 16 точки, а Драган Зекович остана с 14 точки.

За Левски Джон Флорвиъс вкара 24 точки, а Алън Арнет остана с 19 точки. Николай Михайлов се отчете с 14 точки.

На полуфиналите ЦСКА ще се изправи срещу Балкан.