ЦСКА отвя Шумен с 90:72 (15:22, 21:20, 36:17, 18:13) в мач от деветия кръг на НБЛ. Домакините губеха на почивката, но излязоха далеч по-мотивирани в третата четвърт, която спечелиха с 36:17, за да си отворят широко пътя към успеха.

"Червените" заемат второто място в таблицата с актив от 6 победи и 3 загуби, докато Шумен е на другата крайност с 3 успеха и 6 поражения на деветата позиция в класирането.

Брандън Йънг поведе колоната за “червените” с 25 точки и 7 асистенции. Георги Боянов постигна още 17 точки, Кейлъб Уесън се разписа с 11 точки и 12 борби, а Иван Спиров завърши двубоя с 10 точки и 7 овладени топки.

Дейвид Ролинс поведе Шумен с 23 точки и 8 асистенции. Уилфрид Ликей завърши с 20 точки и 9 овладени топки, а Ивайло Тонев бе удържан до 10 точки при 4/14 стрелба от игра.