След две поредни загуби тимът на Черноморец се върна на победния път след като надви ЦСКА със 78:68 (20:18, 18:19, 29:12, 11:19) като домакин в Бургас в двубой от 25-я кръг (първа шестица) в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Успехът бе общо 20-и за бургазлии, които остават лидери във временното класиране, докато ЦСКА допусна втора поредна и общо 11-а загуба от началото на сезона.

Двата състава изиграха равностойно първо полувреме. След началните 10 минути домакините имаха само 2 точки аванс –20:18, а на почивката резултатът бе 38:37.

По-силна трета четвърт, в която Черноморец реализира 29 срещу 12 точки за гостите донесе на отбора преднина от 18 точки - 67:49 преди заключителния период. Това бе и най-голямата разлика в мача.

Баскетболистите на ЦСКА успяха да намалят пасива си до 6 точки при 68:74 след точни стрелби на Георги Боянов и Васил Бачев при оставащи две минути и половина в срещата. Травис Макконико и Андрей Иванов обаче се разписаха за домакините и отново увеличиха дистанцията, за да стигне Черноморец до победата.

Андрей Иванов реализира 20 точки и 11 борби за бургазлии, а Ладариен Грифин се отчете с 16 точки, 2 борби и 3 асистенции.

За „червените“ от София най-резултатен бе Васил Бачев със 17 точки, 2 борби и 5 асистенции, а по 15 точки вкараха Георги Боянов и Камерън Грегъри. Боянов добави 8 борби, а Грегъри – 11.

В следващия кръг от първата шестица на НБЛ на 24 март ЦСКА посреща Спартак Плевен, а ден по-късно Черноморец ще гостува на шампиона Балкан в Ботевград. Преди това двата състава ще се изправят пак един срещу друг на четвъртфиналите в турнира за Купата на България на 15 март от 20:30 часа отново в „Арена Бургас“.