Черноморец се наложи с 88:70 (26:21, 21:17, 20:14, 21:18) над Ямбол. Така бургазлии взеха четвъртия си успех от 10 мача в НБЛ. Ямбол остава с баланс 3-7.

В зала „Бойчо Брънзов“ двата отбора запонаха здраво, като домакините успяха да излязат напред само с 5 точки след първите 10 минути. След това двубоят продължи да бъде оспорван, но баскетболистите на Васил Евтимов съумяха да направят аванса си 9 точки преди почивката. След нея те продължиха да диктуват темпото на паркета и не срещнаха затруднения до края.

Николай Титков завърши с 23 точки за Черноморец, 17 наниза Макол Майен, а Георги Боянов записа дабъл-дабъл – 16 точки и 12 борби.

За Ямбол Уилям Таварез вкара 17 точки, а по 14 добавиха Павел Маринов и Трей Сампсън.

В следващия кръг бургазлии са гости на Шумен, а Ямбол приема Черно море Тича.