Отборът на Черноморец продължава без грешка и след седмия кръг в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Бургазлии остават единствения непобеден отбор, след като спечелиха домакинството си на шампиона Балкан (Ботевград) с 90:81 (23:26, 21:20, 24:20, 22:15).

На линия за вицешампионите отново бяха Христо Захариев и Шон Смит. Двубоят беше прекъснат за около 10 минути в последната четвърт заради проблеми с осветлението в зала "Бойчо Брънзов".

Двубоят беше много оспорван и предложи качествена игра. Баскетболистите на старши треньора Васил Евтимов стигнаха до успеха след по-добро второ полувреме. Те изоставаха с 44:46 на почивката, но спечелиха третата и четвъртата част и направиха обрат.

Христо Захариев беше най-резултатен за победата с 23 точки. Андрей Иванов добави 17 точки и 10 борби, а с по 14 точки завършиха Милен Захариев и Ладариен Грифин.

За Балкан се отличиха Димитър Димитров и Девин Харис с по 16 точки, Малик Топин вкара 15.

В неделя предстоят нови два мача от кръга - Миньор 2015  (Перник) срещу Берое (Стара Загора) и ЦСКА срещу Спартак (Плевен), а в понеделник играят Академик (Пловдив) и Рилски спортист (Самоков)./БТА