Черно море Тича (Варна) постигна важна победа над Берое (Стара Загора) със 100:80 в среща от 19-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Варненци спечелиха почти безпроблемно и изместиха домакините от 6-ото място.

Преди почивката гостите от Черно море Тича поведоха с 46:38, но в третата четвърт на мача бяха убийствено точни при стрелбата и напрактика решиха мача. Тогава гостите поведоха с 25 точки – 78:53, което се оказа и най-голямата им преднина в срещата.

Както обикновено се случва, в четвъртата част от срещата домакините се възползваха от отпускането в състава от Варна, както и от множеството смени и ротации. Но единствено успяха да стопят разликата с малко.

29 точки за победителите вкара Аверил Ъгба, който взе и невероятните 17 борби под кошовете. Къртис Джоунс добави 23, а Тач Ънру остана със 17. За Берое (Стара Загора) Даръл Дейвис отбеляза 17 пункта, а 15 добави завърналия се Карлос Пепин.