Отборът на Левски загуби домакинството си от Берое с 67:68 (17:17, 17:14, 11:19, 22:18) в първа среща от 14-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. "Сините" допуснаха девето поредно и общо десето поражение, имат и четири победи, което им отрежда десето място в класирането. Берое е на шеста позиция с баланс 6-8.

Двубоят в зала "Триадица" беше изключително равностоен и се реши с кош на Николай Титков две секунди преди сирената.

Първата част завърши 17:17, а на почивката играчите на Димитър Ангелов водеха с 34:31. Гостите обаче изиграха по-добра трета четвърт и след 30 минути направиха обрат - 50:45. В последната част Левски отново взе аванс 67:63 при оставащи 63 секунди, но Титков вкара тройка, а след това и кош, за да донесе крайния успех на старозагорци. Даръл Дейвид отново беше най-резултатен с 23 точки, 7 борби и 7 асистенции. 14 точки добави Николай Титков, а  Карлос Пепин - 13.

По 14 точки за Левски вкараха Асен Великов и Зейн Ноулс. Марио Боянов се отчете с 11 точки. На 10 януари Берое ще бъде домакин на Ямбол, докато два дни-по-рано Левски ще има гостуване на ЦСКА. Утре предстоят още пет мача от кръга, като лидерът Черноморец Бургас приема Спартак Плевен.