Берое победи с 94:75 (26:15, 23:24, 22:21, 23:15) Черно море Тича у дома в мач от 11-ия кръг на НБЛ. Успехът е пети за „зелените“, които имат и пет загуби от началото на сезона. „Моряците“ остават с баланс 3-7.

Още в началото на срещата тимът от Стара Загора доминираше на паркета и бързо натрупа преднина от 9 точки, които обаче до почивката бяха намалени до 8 от съперника. След паузата равностойната игра на двата отбора продължи, но силна последна четвърт на баскетболистите на Бойко Миленков не даде шанс на варненци да мечтаят за обрат.

За Берое Дариъс Хол бе най-резултатен, като вкара 28 точки. Тареки Едоджи завърши с дабъл-дабъл – 19 точки и 13 борби, а Мартин Стефанов се разписа с 15.

Аверил Ъгба реализира 30 точки и овладя 14 борби за Черно море Тича, а Костадин Лазаров добави 12.

В следващия кръг Берое приема Ямбол, а Черно море Тича почива.