Балкан измъкна победата от Левски в първия полуфинал в НБЛ. У дома, пред своя публика, ботевградчани победиха с 80:74 след продължение в мач, пълен с напрежение и драма. В редовното време резултатът бе 67:67.

LAP.bg
15 снимки

Ботевградчани показаха страхотен дух в последната част и в продължението, спечелени съответно с 18:11 и 13:7. Преди последната част гостите от София водеха с 56:49. Най-голямата разлика в мача бе именно в полза на „сините“ – 10 точки.

Крисчън Джоунс бе най-резултатен за победителите с 21 точки и 11 борби. 17 добави ДеВон Уошингтън. Трипъл-дабъл записа Амад Рори, който завърши с 12 точки, 10 борби и 11 асистенции. Крис Минков вкара 11 точки.

За Левски лидер бе Чавдар Костов с 19 точки. 17 вкара Марио Литъл. Йордан Минчев се включи много добре след завръщането си от контузия и завърши с 11 точки.

Левски спечели борбата с 46 овладени топки срещу 45 за съперника, но Балкан направи повече асистенции – 24 срещу 16. Домакините вкараха 22 точки от бърза атака срещу 13 на Левски.