Отборът на Балкан Ботевград победи убедително състава на Ямбол с 97:66 (31:14, 24:17, 19:14, 23:21) в "Арена София" в последния четвъртфинал в турнира за Купата на България по баскетбол за мъже. Така шампионите ще се изправят срещу ЦСКА във втория полуфинал утре (22 март) от 20:15 часа, а преди това от 18:00 часа ще спорят съставите на Левски и Черноморец. Финалът на надпреварата ще се играе в петък (24 март) от 19:00 часа.

Ботевградчани започнаха много концентрирано и доминираха през целия мач. Още за първите 10 минути разликата премина 15 точки, като след началната четвърт Балкан водеше с 31:14. Във втората част разликата достигна цели 33 точки след два точни наказателни удара на Константин Тошков за 51:18 четири минути и половина преди почивката. Баскетболистите на Ямбол успяха да наваксат малко изоставането си до 55:31 след 20 минути игра.

start-photo.bg
83 снимки

През второто полувреме Балкан продължи да владее категорично инициативата, а преди заключителния период преднината на шампионите бе 74:45. Най-голямата разлика в срещата бе 38 точки.

Пол Джаксън и Николаос Дипларос отбелязаха по 14 точки за победата на ботевградчани, а Денг Адел завърши с 11 точки и 8 борби.

За тима на Ямбол Трей Сампсън реализира 15 точки и 6 борби, а с 11 точки и 7 асистенции се отчете Иван Лилов.