Шампионът Балкан постигна втора победа в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) след като се наложи над Черно море Тича с 86:80 (26:19, 14:28, 17:19, 29:14) като домакин в Ботевград в среща от третия кръг. Балкан продължава с актив от две победи и една загуба, докато Черно море допусна трето поредно поражение.

Балкан имаше преимущество през по-голямата част от първото полувреме, но до почивката гостите обърнаха до 47:40 в своя полза. Последва по-добра трета част за Черно море Тича, който водеше с 57:66 преди последните 10 минути, но до края ботевградчани успяха да стигнат до обрат.

Димитър Димитров бе най-резултатен с 24 точки, 6 борби и 3 асистенции, а за варненци Костадин Лазаров завърши със 17 точки, 4 борби и 2 асистенции.