Шампионът Левски Лукойл и Берое направиха сериозна заявка за класиране на финала на турнира за купата на България по баскетбол за мъже, след като постигнаха убедителни победи в първите си срещи от полуфиналната фаза на надпреварата.

"Сините" спечелиха домакинството си на Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 92:74 (23:24, 29:27, 19:10, 21:13)

Баскетболистите, водени от Константин Папазов преодоляха колебливо начало и изоставане от 0:7 точки след първите 72 секунди, след което постепенно изравниха резултата и след няколко смени на водачеството столичани все пак се оттеглиха с аванс от 52:51 на почивката.

През второто полувреме Левски доминираше, бързо изгради аванс от 10 точки при 66:56 още преди средата на третата четвърт и до края не позволи на съперника да доближи.

Христо Захариев се отличи с 20 точки и 10 борби за "сините", а Калоян Иванов също допринесе с "дабъл-дабъл" със 17 точки и 10 борби.

Капитанът на пловдивчани Васил Бачев беше най-резултатен за гостите с 19 точки.

Първи срещи от полуфиналите в турнира за Купата на България по баскетбол за мъже:

Левски Лукойл - Академик Бултекс 99 (Пловдив) - 92:74 (23:24, 29:27, 19:10, 21:13)
Берое (Стара Загора) - Академик (София) - 84:67 (21:14, 25:16, 23:16, 15:21)