В среща от десетия кръг на Националната баскетболна лига тимът на Берое отстъпи в Стара Загора пред Спартак Плевен с 57:73 (19:15, 15:21, 11:12, 12:25) и двата отбора вече са с равен актив от пет победи и пет загуби през сезона.

Домакините стартираха по-добре и поведоха с 19:15 след 10 минути игра, но Спартак обърна до 36:34 в своя полза на почивката. Последва също толкова оспорвана трета четвърт, която приключи с тройка на Божидар Аврамов за 48:45 за плевенчани. С пет поредни тройки в началото на четвъртата част, от които три на Мартин Маринов, Спартак дръпна до 63:49 и до края не изпусна водачеството си.

За гостите не игра Николай Стоянов, а Седариан Рейнс записа над 23 минути на терена за Берое, въпреки че от лагера на старозагорци обявиха преди мача, че американецът е с контузия на показалеца на лявата ръка.

Димитър Маринчешки завърши с 16 точки и 8 борби за успеха на Спартак, а с 15 точки от пет тройки се включи Мартин Маринов.

Най-резултатен за домакините от Берое бе Александър Янев, който оформи "дабъл-дабъл" с 24 точки и 11 борби.

В следващия кръг на 3 януари 2022 година Ямбол ще приеме Черно море Тича, а на 5 януари са мачовете Спартак Плевен - Балкан и Берое - Академик Пловдив.