Спартак Плевен победи Академик Пловдив в с 91:64 (26:10, 15:16, 25:15, 25:23) като домакин в мач от деветия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Успехът бе четвърти за плевенчани, а Академик инкасира пето поражение до момента.

Домакините превъзхождаха противника си през целия двубой, поведоха убедително още в първите 10 минути и до почивката преднината им достигна 15 точки - 41:26. Плевенчани продължиха да контролират срещата и увеличиха аванса си до 25 преди последната четвърт, която започна при резултат 66:41. Най-голямата разлика в полза на домакините бе 35 точки.

Димитър Маринчешки поведе Спартак с "дабъл-дабъл" от 20 точки и 11 борби, а Николай Стоянов се включи с 16 точки и 8 борби за плевенчани.

Тони Гуджино беше най-резултатен за гостите с 15 точки и 7 борби.

В следващия кръг на Националната баскетболна лига за мъже 29 декември Академик е домакин на Черноморец в Пловдив. Ден по-късно отборът на Берое приема Спартак Плевен в Стара Загора, а Ямбол гостува на Балкан в Ботевград.

Срещи от деветия кръг на Националната баскетболна лига за мъже:

Берое (Стара Загора) - Ямбол - 91:76 (19:14, 22:25, 27:24, 23:13)
Спартак (Плевен) - Академик (Пловдив) - 91:64 (26:10, 15:16, 25:15, 25:23)

от сряда:
Черно море Тича (Варна) - Шумен - 71:76 (14:21, 13:21, 26:19, 18:15)
Рилски спортист (Самоков) - Черноморец (Бургас) - 82:71 (18:16, 15:19, 27:16, 22:20)