Левски остана на дъното във временното класиране на Националната баскетболна лига за мъже, след като отстъпи с 86:90 (16:18, 26:23, 23:20, 21:29) срещу предпоследния в подреждането Спартак Плевен.

За плевенчаните това беше четвърта победа от девет кръга през редовния сезон и те вече имат 13 точки за четвъртото място, докато столичният гранд е последен с два успеха до момента.

Левски водеше през по-голямата част от първата четвъртина, но Спартак изравни със стрелби от бялата линия на Александър Груев и поведе с 15:12 след тройка на Герасим Николов. Плевенчаните дори успяха да дръпнат с пет точки в началото на втората част, но Левски се съвзе бързо с тройка на Кирил Райков и в крайна сметка поведе с точка на полувремето.

Окрилени от обрата в края на втората част, баксетболистите на Левски започнаха третата четвъртина с тройка на капитана Павел Иванов и спряха серията на седем безответни точки за 49:41. "Сините" поддържаха тази разлика дълго време, но плевенчаните направиха серия от 12:0, в която Груев завърши две поредни атаки с точни изстрели от зоната за три точки, а неговият тим отново поведе в резултата. Авансът на Спартак стигна до девет точки само 2:55 минути преди края на мача и в крайна сметка плевенчаните го задържаха за победата.

Груев завърши с дабъл-дабъл при 31 точки и десет асистенции, а Димитър Маринчески добави 16 пункта и спечели 14 борби. Два дабъл-дабъла имаше и в Левски, а техни автори станаха Павел Иванов с 18 точки и 11 спечелени борби, както и Крум Дойчинов с 15 точки и 12 борби./БТА

Левски 2014 - Спартак Плевен 86:90 (16:18, 26:23, 23:20, 21:29)

събота, 17:00 часа: