Отборът на Спартак (Плевен) записа трета поредна победа в Националната баскетболна лига за мъже. Играчите на старши треньора Любомир Минчев надиграха Академик (Пловдив) с 90:77 (22:15, 23:19, 25:22, 20:21) като гост в зала „Сила“ в среща от 19-ия кръг на шампионата. По този начин Спартак (Плевен) вече е с баланс 10 победи и 8 загуби и изпревари Левски на третото място във временното класиране, докато Академик остава осми в подреждането с 6 успеха и 11 поражения.

Двубоят започна равностойно, но в края на първата четвърт гостите от Плевен показаха по-ефективна игра в нападение и поведоха с 22:15. Във втората част баскетболистите на Любомир Минчев продължиха да бъдат по-агресивни при борбата под двата коша и това им позволи да отворят разлика от 15 точки при 45:30, но с тройка на Антъни Гуджино със сирената Академик намали изоставането си до 34:45 в края на първото полувреме.

След почивката Спартак отново бе по-концентриран в защита и отвори аванс от 14 точки в края на третата четвърт при 70:56. В началото на последната част домакините намалиха изоставането си до 7 точки при 66:73 след успешна стрелба от тройката на Александър Милов. Гостите от Плевен обаче не изпуснаха инициативата до края на срещата и се поздравиха с успеха след 90:77.

Най-резултатен за победата на Спартак бе Семаджи Джоунс със 17 точки, дабъл-дабъл записа Цветомир Чернокожев с 15 точки и 14 борби, а Станимир Маринов се отчете с 12 точки и 9 асистенции.

За „студентите“ от Пловдив Васил Бачев реализира 14 точки.

В следващия 20-и кръг Академик (Пловдив) гостува на Левски в столицата, докато Спартак (Плевен) ще пътува до Самоков за сблъсък с лидера в класирането Рилски спортист.

БТА / Автор: Димитър Петков