Баскетболистите на Левски загубиха четвъртфиналния си сблъсък в турнира за Купата на България от Ямбол със 70:75 точки. Така „сините“, които са миналогодишни носители на трофея, сдадоха Купата, а Ямбол се класира за полуфиналите, където ще срещне отбора на Лукойл Академик.

С 32 точки, 4 борби и 4 асистенции най-полезен за успеха на Ямбол бе американецът Тайлър Лейзър, а с 18 точки се отчете Мартин Дурчев.

За Левски пък 27 точки и 9 борби на Алекс Симеонов, и 17 точки на Павел Иванов се оказаха недостатъчни.

Двубоят тръгна по-добре за Левски и след пет минути игра „сините“ дръпнаха с 13:3 и с 20:5 хода на първата част. Ямбол намали изоставането си до 6 точки след 10 минути игра- 19:13.

Съперниците изиграха оспорвана втора четвърт, в който Ямбол изравни и поведе с 27:23 точки след силни изяви на американеца Тайлър Лейзър. Почивката дойди при точка преднина за водения от треньора Юлиян Радионов тим – 33:32 точки.

В началото на третата част отново „сините“ излязоха напред при 44:38 точки, но Ямбол даде сериозен отпор и поведе с 50:48. С тройка на Алекс Симеонов в последните минути обаче Левски дръпна с 51:50.

Последната част предложи сериозна интрига, но баскетболистите на Ямбол успяха да изравнят при 64:64 4 минути преди края и задържаха лека преднина, която им донесе победата в края.

„Стана здрав мач. Не ни тръгна в началото, допускахме лесни кошове, но след това поправихме нещата. Показахме характер и поздравявам момчетата, защото минахме през много трудности“, коментира старши треньорът на Ямбол Юлиян Радионов след двубоя.