Баскетболистите на Левски записаха осма победа от началото на сезона в НБЛ Виваком след невероятно драматични последни секунди. "Сините" спечелиха с 93:92 точки като гост на Черно море Порт Варна, след като направиха обрат през второто полувреме, а в последните секунди имаха и късмет.

При аванс от 2 точки за тях Станислав Цонков бе фаулиран от Венцислав Петков при стрелба зад центъра. Гардът на варненци обаче вкара само първия наказателен и така гостите си отдъхнаха и спечелиха. С този резултат левскарите остават седми, но вече са с баланс 8-13, докато "моряците" остават пети с 11-10. Следващата седмица Левски ще гостува на Спартак Плевен, а Черно море приема Академик Бултекс 99, пише bgbasket.com.

При две минути до края черноморци намалиха за пореден път до една точка, но Станислав Славейков отговори с тройка. Последва пропуск за домакините и нова тройка на Алекс Симеонов, която до голяма степен реши мача.

Варненци обаче свалиха до 2 точки разликата, след като преди това Карамфилов изпусна два наказателни, а пък след това Симеоновизпусна един. Цонков намали разликата до една, Славейков отговори с два наказателни, а същото отново направи Цонков.

След това Славейков пак застана на линията, но бе точен само веднъж, след което Цонков бе фаулиран при опит за далечна стрелба зад центъра. Той вкара първия си опит, но пропусна следващите два и така победата остана за гостите.