Шампионът Левски Лукойл победи гостуващия Балкан (Ботевград) със 72:66 (17:16, 21:19, 20:14, 14:17) в дербито от 22-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Възпитаниците на Константин Папазов остават начело в класирането с 38 точки, пред Берое с 34, Балкан с 33 и други.

Левски Лукойл и Балкан изиграха оспорван мач, но през по-голямата му част домакините водеха в резултата. На почивката "сините" имаха аванс от 38:35 и с 58:49 след 30 минути игра.

Шампионите успяха да направят 60:51 след кош на Калоян Иванов две минути след началото на последната четвърт и удържаха преднината си до края.

Двата тима бяха без важни играчи за ротациите си. Домакините бяха без Христо Захариев, а с травма за гостите беше Александър Гаврилович.

Калоян Иванов изигра много силен мач и завърши с 22 точки, 10 борби и 5 асистенции. Патрик Рембърт вкара 16 точки и добави 8 борби, но и 5 грешки. С 10 точки и 7 асистенции се отличи Божидар Аврамов, а 10 точки вкара и Деян Иванов.

За Балкан Брендън Браун отново беше на ниво и се отличи с 19 точки и 4 асистенции. Микейл Хопкинс завърши с 18 точки, а 11 вкара Димитър Димитров.