Шампионът Балкан победи ЦСКА с 81:67 (22:21, 23:16, 17:15, 19:15) като домакин в Ботевград в двубой от 14-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). С деветия си успех от началото на сезона Балкан задържа второто място във временното класиране, а „червените“ допуснаха шесто поражение и заемат петата позиция.

Домакините водеха през по-голямата част от мача, като след първата част резултатът бе 22:21. Три минути след началото на втората четвърт Балкан дръпна с 32:26 след точни стрелби на Илиян Пищиков, Калвин Годфри и Павлин Иванов, но гостите отговориха със серия от 9 безответни точки чрез Дерил Оуенс, Мартин Сотиров и Алекс Симеонов и обърнаха до 35:32 четири минути преди почивката. Ботевградчани обаче си върнаха водачеството и след 20 минути игра имаха 8 точки аванс при 45:37. През второто полувреме баскетболистите на Балкан държаха инициативата като преди четвъртата част водеха с 62:52, а най-голямата разлика в мача достигна 17 точки.

Христо Захариев бе най-резултатен за успеха на шампионите с 20 точки, 5 борби и 3 асистенции, Павлин Иванов допринесе с 15 точки, 4 борби и 3 асистенции, а Мануел Суарес се отчете с 8 точки и 13 борби.

Зейн Ноулс реализира 20 точки и 8 борби за ЦСКА, Дерил Оуенс завърши с 15 точки, 5 борби и 5 асистенции, а Мартин Сотиров добави 11 точки и 4 борби.

Тимът на Балкан ще гостува на Левски в София в следващия кръг на 14 януари, а ЦСКА ще приеме Рилски спортист на 16 януари.

БТА / Автор: Кремена Младенова