В Ботевград шампионите от Балкан се справиха с тима на Шумен със 109:80 (30:18, 26:23, 22:14, 31:25) за 14-а победа от началото на сезона в НБЛ в двубой от 20-ия кръг на първенството. Шумен продължава с актив 3 успеха и вече 15 поражения.

Домакините стартираха концентрирано и натрупаха 12 точки аванс след първите 10 минути, а на почивката водеха с 56:41. През второто полувреме състезателите на Балкан продължиха да доминират и дръпнаха с 23 точки – 78:55 преди последната част.

Илиян Пищиков се отличи с 24 точки за успеха на ботевградчани. По 14 точки вкараха Павлин Иванов, Николай Грозев и Мануел Суарес, а за Шумен Ишмаел Ел-Амин реализира 27 точки, 2 борби и 2 асистенции.

Тимът на Черноморец победи Черно море Тича с 87:77 (23:19, 22:15, 23:21, 19:22) като домакин в Бургас. Това бе девети успех за Черноморец, а варненци записаха 13-а загуба от 18 мача от началото на сезона в първенството на България.

Бургазлии поеха водачеството от самото начало и не го изпуснаха до края на срещата. Авансът им бе 4 точки след 10 минути игра, а във втората четвърт бяха още по-убедителни и дръпнаха с 45:34 на почивката. Последва сравнително равностойна трета част, след която резултатът бе 68:55, но усилията на баскетболистите на Черно море Тича не стигнаха за съществено намаляване на разликата.

start-photo.bg
28 снимки

Джордан Тъкър допринесе с 26 точки и 7 борби за домакините, а 23 точки добави Мунис Туту, докато за варненци Тач Ънру завърши с 32 точки и 3 асистенции.

Черно море Тича ще посрещне ЦСКА във Варна в следващия кръг на 12 февруари, а Черноморец ще гостува в Стара Загора ден по-рано.

БТА / Автор: Кремена Младенова