Баскетболният шампион на България Лукойл Академик записа 10-ата си поредна победа от началото на първенството, като надигра Левски 2014 убедително с 91:73 точки.

Играчите на Тони Дечев имаха известни колебания срещу „сините“ до почивката, но след нея записаха убийствена трета четвърт, която на практика реши мача в тяхна полза. Така „студентите“ могат да посрещнат с повишено самочувствие първия си мач срещу белгийския Антверп Джайънтс от 1/16-финалите в Купата на ФИБА Европа. На Левски, който е с актив от 3 победи и 7 поражения в шампионата, пък му предстои мач срещу косовския Башкими в Балканската лига.

„Сините“ се противопоставяха доста умело на отявления фаворит през цялото първо полувреме и съвсем заслужено се оттеглиха на почивка при равенство 43:43. След нея обаче на терена имаше само един тим и това бе Лукойл. „Студентите“ дадоха едва 9 точки на Левски в третата четвърт, а на свой ред натрупаха комфортен аванс от 13 пункта – 65:52.

Оттам нататък на шампиона не бе трудно да владее ситуацията на паркета до финалната сирена, а Желко Шакич отново се открои със своите 22 точки и 8 борби. Димитър Димитров добави 13 пункта за победителите, а Филип Виденов и Крис Минков също приключиха с двуцифрен актив – съответно 11 и 10 точки. Новият американски баскетболист на Академик Донъл Тейлър направи сносен дебют, като записа 8 точки, 3 борби и 2 асистенции за 17 минути игра.

За Левски 2014 най-резултатен бе Станислав Славейков с 24 точки, подпомогнат от Алекс Симеонов (16) и Йордан Минчев (14 точки, 4 борби и 2 асистенции).