Отборът на Рилски спортист спечели 13-та си победа в Националната баскетболна лига Тимът от Самоков надделя над Черно море Тича във Варна с 91:67 точки.

Победителите имаха проблеми само през първите две части. Гостите вкараха 7 пъти от тройката от 16 опита, докато домакините реализираха 8 тройки, но от 32 опита.

Баскетболистите на Рилски спортист спечелиха 39 срещу 32 борби за домакините.

Двата отбора изиграха интересна първа част. Домакините започнаха ударно и за близо 3 минути поведоха с 9:1. Гостите успяха да изравнят резултата в средата на първата четвърт при 11:11, но след това отново Черно море Тича успя да поведе в резултата. В самия край на първата част гостите изравниха при 21:21, а след два успешно реализирани фаула от Травис Тейлър я спечелиха с 23:21.

И през втората част играта бе равностойна. Домакините успяха да изравнят резултата при 29:29 малко преди средата на частта, след което и поведоха. Играчите на Черно море Тича показаха добра игра и стрелба, успяваха да поддържат аванс и на полувремето водеха с 2 точки - 42:40. През първите две части много добре за домакините се представи Николай Грозев, който успя да вкара 16 точки.

След почивката играта отново бе много оспорвана. Гостите набързо вкараха шест точки и поведоха, но играчите на Черно море Тича успяха да обърнат отново резултата в своя полза при 49:48. Последва равенство при 51:51, след което гостите показаха по-добра игра, възползваха се от грешки в играта на домакините и поведоха със 9 точки при 65:56. Рилски спортист успя да поддържа преднината си и преди последната част резултатът бе 69:60 за тима от Самоков.

През последната част Рилски спортист игра много по-добре от домакините, чиято игра и стрелба бе изключително слаба. Гостите се възползваха максимално от слабостите на Черно море Тича и започнаха да трупат преднина, като за около 8 минути и половина успяха да реализират 22 срещу само 2 точки за домакините. Рилски спортист спокойно взе последната част с 22:7 и съответно мача с 91:67 точки.

Срещи от 20-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже:

Черно море Тича (Варна) - Рилски спортист (Самоков) - 67:91 (21:23, 21:17, 18:29, 7:22)

в събота:
Ямбол - Спартак (Плевен) - 116:106 (29:22, 33:28, 23:27, 31:29)
Левски Лукойл (София) - Академик Бултекс 99 (Пловдив) 109:97 (19:22, 22:13, 21:27, 27:27, 20:8) след продължение