Рилски спортист се разправи лошо със Спарта Плевен и би домакина на Купата на България без никакви проблеми, с 88:66.

Освен в началните няколко минути от мача, интрига всякаква отсъстваше от студената, а вече и почти празна зала "Балканстрой".

Слабият отбор на Спартак не успя да напълни и скромния капацитет на трибуните, и въпреки очакванията за малко по-интересен мач, такъв не стана.

Рилецо заслужено ще играе на полуфинал, където го очаква Черно море, а мачът е в петък, от 19 часа.

В първите две части Спартак отбеляза съответно 8 и 9 точки, и на почивката Рилецо водеше с 42:17. Самоковци взеха още десет точки аванс в третия период, а домакините все пак изиграха една сносна част - последната, само за да не паднат с повече от 20.

21 точки за победата реализира Джулиън Норфлийт, а Милен Захариев се отчете с 13 за Спартак Плевен.