Рилски спортист пропиля аванс от 18 точки, но в крайна сметка успя да спечели гостуването си на Берое и да запише 16-а победа в 16 мача от началото на сезона в Националната баскетболна лига за мъже. Самоковци взеха визитата си в Стара Загора с 95:92 (25:18, 21:18, 20:24, 29:32). Гостите имаха контрол над мача през първото полувреме, което завърши 46:36 в тяхна полза.

В средата на третата четвърт баскетболистите на старши треньора Людмил Хаджисотиров поведоха с 57:39 и изглеждаше, че няма да имат никакви затруднения.

Това обаче не се оказа така и Берое остана на косъм от сензационен обрат. Домакините свалиха изоставането си до шест точки в края на третата четвърт при 60:66, а с тройка на новото попълнение Келси Барлоу успяха да изравнят за 81:81 само 1:44 минути преди края.

Тук обаче гостите използваха опита си и със серия от 7:0 точкки, дошла изцяло от наказателната линия, успяха да се откъснат отново напред. Тройка на Михаил Комбаков в самия край даде нов шанс на Берое, но до изненада не се стигна.

С 24 точки най-резултатен за Рилски спортист бе капитанът на тима Чавдар Костов. Брендън Рандолф добави 18 точки, а Димаджио Уигинс завърши с 16.

За Берое Дариъс Хол вкара 21 точки, а с 16 остана Тарекей Едоджи. Келси Барлоу приключи с 15 точки.

В друга среща от кръга Ямбол победи Шумен с 91:76.

Автор: БТА/Георги Крумов