Водачът в класирането на Националната баскетболна лига Рилски спортист победи със 108:91 (34:26, 25:19, 24:20, 25:26) бургаския Черноморец в мач от 13-ия кръг на шампионата при мъжете.

В Самоков домакините нямаха особени затруднения да постигнат 11-ия си успех в 12 мача от началото на сезона, като бяха точни при почти 3/4 от стрелбите си за 2 точки и при 40 процента за тези от три точки.

Рилски спортист поведе с 8 точки след първата четвърт и с 14 на полувремето, което дойде при 59:45. Това позволи на домакините да контролират спокойно мача и да запишат петата си победа в шест мача у дома.

Брендън Браун бе най-резултатен за победителите с 26 точки, като гардът добави и 10 асистенции. Алекс Симеонов и Мирослав Васов пък добавиха по 13 точки за Рилски. За Черноморец Марвин Смит реализира 21 точки, а 15 прибави Дианте Болдуин.
По-късно днес ще се изиграе още един мач от първенството, в който Левски Лукойл приема Ямбол.

Срещи от 13-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже:

Рилски спортист (Самоков) - Черноморец (Бургас) 108:91 (34:26, 25:19, 24:20, 25:26)