Рилски спортист взе преднина от четири точки на върха в класирането на Националната баскетболна лига (НБЛ) след категорична победа с 83:68 (23:15, 25:23, 18:9, 17:21) срещу Балкан в "Арена Ботевград". Тимът от Самоков е с 24 точки, следван от Левски с 20, Спартак Плевен, Балкан и ЦСКА с по 19 и други.

Христо Захариев вкара първия кош в мача за Балкан, но от този момент насетне Рилски спортист доминираше. Гостите отбелязаха следващите шест точки и общо 12 от 14, за да завършат първата четвъртина в "Арена Ботевград" с преднина от осем.

Рилски спортист увеличи аванса си с още две точки на полувремето, а Балкан се срина в третата четвъртина. В самото начало Васил Попов и Еван Бати нанизаха по една стрелба от тройката и гостите направиха серия от девет безответни точки. Мачът завърши с 15 преднина за самоковчани.

Димаджио Уигинс завърши със 17 точки и девет борби за Рилски спортист, а Йордан Минчев добави още 15/5 за победата. Най-резултатен за Балкан бе Калвин Годфри с 14 точки, но неговият отбор вкара само 39 процента от стрелбите от игра.

По-рано ЦСКА победи със 79:58 (16:15, 13:19, 27:13, 23:11) Шумен и се изравни със Спартак и Балкан на третото място. Зейн Ноулс вкара 20 точки и спечели девет борби за "червените", а Николай Георгиев записа дабъл-дабъл за гостите с 18/11.