Рилски спортист победи като гост Левски 2014 с категоричното 78:61 (25:17, 21:16, 23:15, 9:13) в среща от 12-ия кръг в мъжкото първенство на България по баскетбол. Самоковци не срещнаха проблеми срещу домакините и спечелиха лесно три от четирите периода на срещата в зала "Триадица".

Рилски спортист направи серия от 17:0 точки в самото начало на двубоя и не позволи на своя противник да свали разликата под 10 точки. В средата на втората част столичани изравниха резултата, но малко преди почивката гостите отново постигнаха силна серия от 15:2.

Малко след началото на третата четвърт, отборът от Самоков покачи аванса си на на 20 точки, а за домакините остана възможността да спечели четвъртата част с 13:9.

Йордан Бозов реализира 21 точки, 6 асистенции и 5 борби за Рилски спортист, а неговият съотборник Еван Бруинсма добави още 17 точки.

За Левски 2014 Павел Иванов се отличи с 20 точки. Рилски спортист е в средата на класирането, докато "сините" са на последното девето място./БТА