Рилски спортист победи като гост Левски Лукойл с 94:89 (22:23, 17:20, 31:15, 24:31) в третия мач от финалната серия на Националната баскетболна лига за мъже. Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров стигнаха до успеха след силна трета четвърт и намалиха изоставането си в серията. Левски Лукойл води с 2:1 победи. Играе се до четири успеха в седем мача. Следващата среща е на 26 май отново в зала "Универсиада".

Двубоят беше изключително оспорван. Двамата тима изиграха равностойно полувреме, след което домакините водеха с 43:39. Баскетболистите от Самоков спечелиха третата част с 31:15 и поведоха убедително, а в началото на последните 10 минути имаха аванс от 15 точки при 73:58. "Сините" вкараха четири тройки в рамките на три минути и намалиха пасива си на 89:93 62 секунди преди сирената, но след това бе отбелязаха кош и загубиха. Петима играчи на Рилски спортист завършиха с двуцифрен точков актив. Нико Карвачо записа "дабъл-дабъл" - 22 точки и 15 борби, Брендън Браун добави 21 точки, Павлин Иванов се отличи със 17, Трей Портър - 14 точи и 6 борби, а 10 точки вкара Алекс Симеонов.

За Левски Лукойл по 19 точки реализираха Данило Тасич (6 борби) и Тайрън Брейзълтън (7 асистенции). Кийт Бенсън записа 14 точки и 7 борби, а с по 10 точки приключиха Чавдар Костов и Венцислав Петков. Преди срещата един от реферите - Мирослав Томов, получи почетен плакет за приноса си в съдийството, тъй като беше обявено, че това е един от последните мачове в кариерата му.