Рилски спортист направи серия от 22 безответни точки през третата четвъртина и победи Балкан Ботевград с 82:77 (31:24, 12:24, 22:3, 17:26) в мач от 24-ия кръг на НБЛ. Така самоковчаните поведоха с две точки на Левски Лукойл на първото място в класирането през редовния сезон.

Павел Иванов бе в основата на големия обрат за Рилски спортист през третата част с четири тройки. Той бе най-резултатен в мача с 20 точки, докато Николас Карвачо завърши с дабъл-дабъл при 16 точки и 11 борби.

Рилски спортист и Балкан си размениха по една четвъртина и завършиха първото полувреме с преднина от пет точки за гостите, но тимът от Самоков започна ударно третата част. Николас Карвачо намали на 45:48 със забивка на старта, а Павлин Иванов доближи домакините на точка и в следващата атака наниза тройка за 50:48. Рилски спортист обаче не спря и направи серия от 22:0, в която Иванов отбеляза още три пъти от зоната за три точки и на практика домакините решиха изхода от двубоя.

Крис Минков сложи край на трагичната четвъртина за Балкан с тройка, която намали изоставането на ботевградчаните на 14 точки. Това всъщност помогна и след силна последна част те се доближиха на две точки с тройка на Божидар Аврамов. Той бе точен 1:01 преди сирената, но Сияни Чембърс пропусна следващата стрелба, а Иванов наниза две поредни от нарушение за 81:77.

Балкан, за който най-резултатен бе Чембърс с 16 точки и девет от далечно разстояние, е трети в класирането с две точки зад Левски Лукойл.